Barszcz czerwony kiszony
Autor:
Alicja Żywczak
Data: 24 grudnia 2010, 16:53 Komentarze (4) »
Tradycyjny barszcz kiszony podajemy nie tylko w święta. Nic bowiem nie smakuje lepiej niż własne, domowe danie na gorąco.
Sposób wykonania:
Buraki pokroić w plastry. Marchew, pietruszkę i seler zetrzeć na grubej tarce. Cebulę i czosnek pokroić. Ugotować 3 litry wody z łyżką soli i cukru, dosypać szczyptę kminku. Wodę wystudzić i całkiem chłodną zalać warzywa z burakami. Trzymać 5-7 dni (nie dłużej).
Smacznego!
Zobacz więcej o: barszcz kiszony, gotowanie, dania świąteczne, dania wigilijne, barszcz
Podobne przepisy:
-
Bigos
Data: 20 grudnia 2008, 10:34 Komentarze (4) »
Tradycyjny, codziennie lepszy, lubiany przez wszystkich. Mowa o bigosie, bez którego nie obejdziemy się w Święta.
-
Sałatka śledziowa
Data: 7 grudnia 2009, 13:42 Komentarze (6) »
Sałatka śledziowa jest doskonałym daniem na kolację, przyjęcie - podawać z pieczywem z masłem.
-
Barszcz wigilijny
Data: 14 grudnia 2008, 12:43 Komentarze (0) »
Barszcz wigilijny musimy zacząć przygotowywać na tydzień przed Wigilią. Warto jednak poświęcić ten czas, aby później delektować się jego niezrównanym smakiem.








mam pytanie pani Alicjo czy ten barszczyk trzymac w chłodnym czy raczej w ciepłym miejscu?czy pod przykryciem czy bez?proszę o odpowiedź
Barszcz powinien być raczej w ciepłym pomieszczeniu i najlepiej w garnku kamiennym.
Ale przykryc czy nie
Przykryć ściereczką lub gazą.