Kotlety z białej fasoli
Autor:
Alicja Żywczak
Data: 12 lutego 2009, 10:13 Komentarze (6) »
Kotlety z fasoli to świetny pomysł na obiad wegetariański, ale nie tylko. To danie bogate we właściwości odżywcze.
Składniki:
- ok. 1 szklanki suchej fasoli
- 20 dag pieczarek
- 3 łyżki ryżu
- cebula
- 2 jajka
- 2 łyżki bułki tartej
- pęczek koperku
- olej do smażenia
- sól, pieprz
Wykonanie: Cebulę i pieczarki pokrojone w kostkę usmażyć - odstawić do wystygnięcia. Fasolę ugotować do miękkości, osączyć i zmielić razem z pieczarkami. Dodać ugotowany ryż, jajka, posiekany koperek,bułkę tartą, sól, pieprz, wymieszać. Formować kotlety łyżką maczaną w zimnej wodzie, usmażyć na oleju. Podawać z sosem pomidorowym.
Smacznego!
Zobacz więcej o: kotlety z fasoli, fasola jaś, dania wegetariańskie, obiad, jedzenie, gotowanie
Podobne przepisy:
-
Fasolka po bretońsku
Data: 9 lutego 2009, 9:50 Komentarze (4) »
To zupa tak pyszna i sycąca, że może być podawana jako danie główne. Preferowana również jako danie postne i świąteczne.
-
Bigos
Data: 20 grudnia 2008, 10:34 Komentarze (4) »
Tradycyjny, codziennie lepszy, lubiany przez wszystkich. Mowa o bigosie, bez którego nie obejdziemy się w Święta.
-
Jarskie kotlety
Data: 23 lipca 2007, 8:22 Komentarze (7) »
Lato to wymarzona pora na jarskie dania. Dziś prezentujemy kotlety z ... warzyw! Dla wszystkich, którzy uwielbiają warzywa, albo dla tych którzy nie jadają mięsa. W lecie, ze świeżych warzyw,




smacznie wyglada, moze byc dobre. lubie dania z fasoli. na pewno wyprobuje przepis.
bardzo smaczne
zjedz se to sama i nie faszeruj innych tymi kotletami, przepis powinien znalezc sie na liscie zakazanych...
bardzo smaczne
Mam pytanie. Czy jajka trzeba najpierw ugotować i pokroić, czy dodać do masy surowe?
Jajka dodajemy surowe, podobnie jak do kotletów mielonych.