Przepisy Alicji

Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Poleć znajomym

Tajniki gillowania

Autor: Data: 29 sierpnia 2012, 13:46 Komentarze (1) »

Sezon grillowania nadal trwa. I choć wiemy prawie wszystko i grillowaniu, to zdarza się, że mięso nie zawsze dostatecznie miękkie, powstaje za dużo dymu itd. Oto kilka porad.

Jakie mięso wybrać

Nie powinno być to mięso bardzo chude. Lepiej gdy ma nieco tłuszczyku. Chude mięso szybko wyschnie podczas pieczenia. Jeśli grillujemy rostbef, to tłusty brzeg powinien być na wierzchu. Również przy kotletach pozostawiamy tłusty brzeg, lekko go nacinając, zapobiegnie to jego ściągnięciu.

By potrawy były soczyste

Przed grillowanie warto mięso oraz ryby owinąć w nasmarowana folię aluminiową. Zapobiegnie to wyciekowi soków, a mięso będzie soczyste.

Aby potrawy za szybko nie stygły

Przed zbyt szybkim stygnięciem potraw zapobiega folia aluminiowa. Jest ona również przydatna w przypadku jednoczesnego grillowania mięsa i ryb. Owinięte w nie mięso nie przejdzie zapachem ryby.

Żeby mięso z grilla nie stwardniało

Przy grillowaniu obowiązuje ta sama zasada co przy pieczeniu w piekarniku - nie podaje się go zaraz po zdjęciu z ognia. Mięso powinno nieco odpocząć na brzegu grilla. Wówczas włókna się rozluźnią i mięso nabiera soczystości.

Kiedy powstaje z dużo dymu

Przede wszystkim mięso na grill nie powinno być zbyt tłuste, ani mokre. Możemy też grillować na tackach aluminiowych. Warto również zaopatrzyć się w spryskiwać (taki jak do kwiatów) i od czasu do czasu spryskiwać ogień.

60 min

30 min

Zobacz więcej o: grillowanie, jakie mięso na grill, tajniki grillowania

Komentarze:

  1. KarolinaLISUN 22 września 2012, 23:55

    SMAKOWITE ! ♥♥♥♥♥