Przepisy Alicji

Przepisy kulinarne ze zdjęciami

Poleć znajomym

Warzywa faszerowane

Autor: Data: 6 września 2010, 14:16 Komentarze (1) »

Wśród potraw nadziewanych szczególną rolę odgrywają warzywa faszerowane. Nadziewać można surowe lub obgotowane warzywa.

Wydrążo­ne warzywa napełnia się nadzieniem, które można zrobić z różnych surowców, np. z surowego lub obgotowanego mięsa połączonego z ryżem, grzyba­mi, kaszami, jarzynami lub namoczoną bułką. Po napełnieniu dusi się je z dodatkiem niewielkiej ilo­ści wody i tłuszczu. Gdy są miękkie, zalewa się je sosem i jeszcze chwilę dusi lub zapieka. Podaje się na gorąco zaraz po wyjęciu z piekarnika. Dla uzupełnienia wartości odżywczych przed podaniem potrawy te należy posypać siekaną zie­leniną i uzupełnić surówkami.

Atrakcyjną formą podawania sałatek jest nadziewanie nimi takich warzyw, jak pomidory i ogórki. Pomidory i ogórki przeznaczone do fa­szerowania powinny być jednakowej wielkości i dojrzałe. Pomidory należy umyć i osuszyć, ogór­ki obrać, pomidorom ściąć „czapeczki", ogórki pokrajać w poprzek na kawałki 4-5 cm. Wnętrza warzyw wydrąża się i napełnia sałatką tak, aby wystawała ona ponad pomidora lub ogórek. Po­wierzchnię pomidora przykrywa się odkrajaną „czapeczką". Nadziane warzywa podaje się na li­stkach sałaty i ozdabia gęstym majonezem, mar­chwią, jajkiem lub liśćmi pora.

60 min

30 min

Zobacz więcej o: warzywa faszerowane, warzywa

Komentarze:

  1. blagro1 4 lutego 2011, 18:37

    Nadziewane warzywa bardzo ciekawie wyglądają czasem nawet nie widać że były przekrawane. Osobiście lubię faszerowane pomidory